Paieška:
DuruServisas.lt
Langų, durų montavimas 55Lt/ kv. m

Teisingas lango sumontavimas, specialistų įsitikinimu, tai 80 % visų šiuolaikinio lango teikiamų privalumų. Tik lango „apipūtimas“ poliuretano putomis, kaip dažniausiai montuojami langai, gyvenamoms patalpoms, yra netinkamas.

 

Problema

Šiuo metu labiausiai paplitęs montavimo būdas- siūlės sandarinimas tik poliuretaninėmis putomis . Jos yra puiki šilumą ir garsą izoliuojanti medžiaga, tačiau:

  • putos neatsparios saulės poveikiui (ultravioletiniams spinduliams);
  • visos putos įgeria vandenį (liūtis);
  • dėl terminio lango rėmo judėjimo, putų sukibimo su rėmu ar siena  vietoje , atsiranda mikroplyšiai;
  • tačiau didžiausią žalą padaro drėgmė, esanti patalpoje.

teisingo-langu-sandarinimo-schemaUžsisakęs naujus sandarius langus, būsto šeimininkas dar negali būti visiškai garantuotas, kad gyvens be didesnių rūpesčių.  Kita vertus, blogai sumontavus langus, galimi šilumos nuostoliai pro siūlę tarp lango rėmo ir sienos.  Dėl to gali šarmoti ne tik lango rėmai, bet ir angokraščiai, kuriuos galiausiai padengs pelėsis. Kita vertus, dėl sandarių langų patalpoje smarkiai padidėja drėgmė.  Ji stengiasi bet kokiu būdu prasiskverbti į išorę ir tam ieško silpniausios vietos siūlėje tarp lango rėmo ir sienos ir skerbiasi į  montažines putas.

Be kitų fizinių ir mechaninių apkrovų, kurios veikia stiklo konstrukciją, didelį poveikį turi ir temperatūrų skirtumas tarp vidinės ir išorinės lango pusių.  Temperatūrų skirtumų poveikis persiduoda ir į siūlę tarp lango rėmo ir sienos - joje kaupiasi kondensatas su laiku ant angokraščių atsiranda pelėsis.

 

Patikima trigubo sandarinimo sistema

Vokietijos koncerno „illbruck“  specialistai, turintys 50 metų patirtį siūlių sandarinimo srityje, bendradarbiaudami su langų profilių gamintojais ir Rozencheimo langų technikos institutu, sukūrė trigubo langų sandarinimo sistemą  „illbruck i3“ , kurią sudaro medžiagos , sudūrimo vietoje išdėstomos pagal principą „iš vidaus sandariau nei iš išorės“.

sandarinimas-is-isores

Išorinis sandarinimas- iš lauko pusės tarp sienos ir lango rėmo tvirtinama suspausta impregnuota sandarinimo juostos "illmod" arba"cocoband". Ši elastinga juosta yra pralaidi garams iš vidinės pusės.  Taip drėgmė nesulaikoma sudūrimo tarp rėmo ir sienos viduje.  Kartu impregnuota elastinga juosta apsaugo sandarinimo putas nuo saulės ir lietaus poveikio.  Impregnuota juosta nepraleidžia į vidų drėgmės netgi veikiama didelės vėjo ir lietaus jėgos - 600 Pa. Suspaustos elastingos juostos apsaugotos sandarinimo putos nedulėja, išlieka elastingos ir sausos.  Tad galima drąsiai teigti, kad ši juosta vaidina bene didžiausią vaidmenį montuojant langus.  Mat ir jos garantinis laikas - 10 metų.

Po lauko palange sudūrimui užsandarinti naudojama garus praleidžianti hidroizoliacinė juosta "Tremco-illbruck Twin Activ" .

 

Vidurinis sandarinimas- tarpas tarp sienos ir lango rėmo užpildomas sandarinimo putomis.  Vokiečių korporacijos "Tremco-illbruck" specialistai sukūrė specialias langų kontstrukcijoms montuoti skirtas žalios spalvos sandarinimo putas "illbruck Fensterschaum 1K". Šios putos užtikrina gerą šilumos bei garso izoliavimą, turi labai mažą vandens įgeriamumą.  Specialistai įspėja, kad geros kokybės sandarinimo putos neturi senti, dulėti veikiamos biologinių veiksnių, jos neturi prarasti elastingumo, nesusitraukti.  "Tremco-illbruck" specialistai sandarinimo putas gamino atsižvelgdami būtent į šiuos veiksnius.

 

sandarinimasVidinis sandarinimas- bene svarbiausias.  Vidinio sandarinimo paskirtis - užkirsti kelią drėgmei, esančiai patalpoje.  Priešingu atveju putose neišvengiamai žiemos metu kaupsis kondensatas, kuris žiemą veikiamas šalčio ardys putų korį, sudarydamas šalčio tiltelius.

Vidiniam sandarinimui naudojama lipni butilo "illbruck Butylband" , arba universali "illbruck Twin Activ" juosta, kuri klijuojama prie sienos ir lango rėmo iš patalpos pusės. Šios juostos pasirinkimą lemia tai, kokia bus angokraščių apdaila.  Jeigu angokraščius ketinama tinkuoti, siūlės sandarinimui vertėtų rinktis butilo, arba Twin Aktiv juostą prie kurios gerai laikosi tinkas.

 

Patikimumas

Vokietijoje pagal sistemą langai pradėti montuoti daugiau kaip prieš 15 metų. Ši montavimo technologija puikiai atlaikė laiko išbandymą. Įtakingas Rozenheimo langų technikos institutas rekomendavo šią technologiją kaip patikimiausią langų sandarinimo būdą. Pagal šios sistemos reikalavimus Lietuvos respublikinė langų ir durų gamintojų asociacija nustatę langų montavimo taisyklesST 2491109.01:2008. Tačiau reikia pripažinti, kad langų montuotojai nėra suinteresuoti taisyklingai montuoti langus, nes jiems tai - papildomos išlaidos. Esant tokiai dideliai konkurencijai, dėja , vyksta tik kova dėl kainos- kas pasiūlys pigiau. Klientai ieškodami pigiausio varianto dažniausiai nepagalvoja apie langų ilgaamžiškumą ir netaisiklingo montavimo pasekmes.

 

Atsiperkanti investicija

Teisingai sumontuotas ir užsandarintas langas kainuos 5-8 %  brangiau nei vien putomis užpurkštas langas. Tačiau „illbruck“ specialistai paskaičiavo , kad name 10 langų sumontavus pagal „i3“ sistemą , šildymo išlaidos sumažėja iki 900 Lt per metus.   Minėtos tarpusavyje suderintos medžiagos užtikrina siūlės ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Konserno „illbruck“ atstovo Lietuvoje UAB „Poliservis“ specialistai konsultoja, paruošia lango montavimo brėžinius, prekiauja sandarinimo medžiagomis.KONTAKTAI | APIE MUS | AKTUALIJOS | ATLIKTI DARBAI  | PRISIJUNGTI

Sprendimas: VISK